הכול על עיצוב בית בסגנון כפרי

הכול על עיצוב בית בסגנון כפרי:

עיצוב כפרי הוא אחד מהסגנונות היותר נפוצים, ועדיין מדהים לראות כיצד כל פרויקט בנישה מצליח לייצר תוצאה שונה וייחודית, ופה אנו מבקשים להסביר: הטריטוריה של העיצוב הכפרי בנויה משכבות של שיקולים, התאמות, העדפות, אילוצים ומקורות השראה, כאשר הרעיון הוא להימנע מטרנד עכשווי ולייצר מראה שמשמר סגנון שנשמר לאורך השנים. מכאן שאם גם אתם לוטשים עיניים על קטגוריית הסגנון הכפרי, אך מתקשים להבין כיצד לחבר את סך המרכיבים לתוצאה הרמונית, מרגשת ומרשימה, רצוי לשלב תמיכה של מעצבת פנים שמתמחה בעיצוב בתים כפריים.

סגנון כפרי – עולם ומלואו

הרבה אנשים מבקשים לקחת את הבית הקיים (או את זה שנבנה) ולהטמיע בו נגיעות שיובילו למראה הכפרי הרצוי, אך יחד עם זאת לא מבינים כיצד לפעול. מבקשים לקבל כיוון? טרם נציג את המרכיבים המרכזיים שהופכים בית רגיל לבית מעוצב בסגנון כפרי, נעצור לציין שקיימים תתי נדבכים שמוטב לתת עליהם את הדעת. כך למשל קיים סגנון כפרי מודרני שמאופיין בקווים נקיים ובאווירה יותר קלילה. קיים סגנון כפרי וינטג' שמשלב רהיטים שעברו רסטורציה. קיים סגנון כפרי פרובנס שמאופיין בתכנון סימטרי, מרחבים גדולים ושילוב של גוונים בהירים (אפור, תכלת, ירוק). קיים סגנון כפרי טוסקני שנעזר בחומרים יותר נוקשים בעלי מרקמים יותר גסים ושמשחק עם חוסר סימטריה לצד צבעים חמים וכדומה. הנקודה היא שלפני שרצים לעצב, עוצרים לחדד לאן בדיוק מכוונים.

אלמנטים מרכזיים

באופן כללי עיצוב בית בסגנון כפרי כולל מגוון עשיר של אלמנטים עיצוביים. בן היתר נעשה שימוש בחומרים טבעיים (עץ ואבן בעיקר), בטקסטיל גס (והרבה ממנו), במשחק עם טקסטורות (במיוחד בקטגוריית הטקסטיל), בגופי תאורה שמעניקים אווירה חמימה, בפרופילים מברזל, בפיתוחים, בעבודות יד, בגוונים חמים (חום, שמנת, בז', צהוב, ואף גם ירוק ותכלת עשויים לעבוד), בידיות חיצוניות, בארונות מטבח דקורטיביים, בנגיעה של צמחייה, במסגור הנוף (כדי לאפשר לטבע החיצוני להיכנס פנימה), בבוצ'ר ומתלים חיצוניים במטבח, בטיח חשוף, בלבנים, בקמין וכדומה.

משחק עם מינונים ושילובים!

אין שאלה שכשעומדים מול משימת עיצוב בתים בסגנון כפרי זוכים לעבוד עם אינספור פרמטרים משלימים, אך פה ראוי לציין שאין צורך (ואף אין זה כלל נכון) להתאמץ לסמן וי על כל פרמטר ופרמטר, אלא החוכמה היא להבין מהו החזון הפרטי ומנקודה זו להתחיל להנחית אלמנטים רצויים, לצד המינון והשילובים הנכונים. פה יש צורך בראייה היקפית, בתכנון מפורט, בגישה מקצועית, בהיכרות עם מגוון חנויות שמוכרות את הפריטים המדוברים וכמובן באהבה עזה לתחום, ועל כן אם מרגישים שהולכים לאיבוד ושעיצוב הבית מאבד כיוון, מוטב להכניס למשוואה פרמטר נוסף – מעצבת פנים שמתמחה בעיצוב כפרי. מה זה אומר? שלא מוותרים על מה שרוצים, אך כן נעזרים בתמיכה מקצועית שמסייעת להגיע ליעד בדרך מדויקת ומהנה.