משפצים לכבוד האביב? קבלו טיפים בגזרת העיצוב המודרני!

עיצוב בית מודרני – האביב כבר פה ויש משהו בפריחה, בירוק שמסביב ובטמפרטורה הנעימה שקורא לצאת ולחדש את המקום הכי חשוב – את הבית הפרטי שלנו.

אז גם אתם מתעוררים מתרדמת החורף ומבקשים לרענן את עיצוב הפנים, מוזמנים ללמוד כיצד יוצאים לדרך, אלו אמצעים יחסית פשוטים תומכים בעיצוב המודרני, ואף כיצד ניתן ליצור שינוי גדול מבלי לחרוג מהסכום הרצוי. מתרגשים? יש לכם סיבה טובה – יוצאים לדרך!

עיצוב מודרני בהתאם לסטנדרטים שלכם

טרם נעבור לטיפים שמציעים מה רצוי לעשות, איפה וכיצד, נעצור למקד מהו עיצוב מודרני, או יותר נכון נבקש מכם לעצור להבין מהו עיצוב בית מודרני מבחינתכם, וזאת כי קיימות שלל הגדרות, כך שעבור כל משפחה מתאימה הגדרה מעט שונה.

מכאן שיש לשאול עד כמה מחפשים קווים נקיים, צבעים רגועים, שקט ויזואלי, אלו חומרים גלם וגימורים מעדיפים, האם מבקשים להטמיע במראה המודרני טפח של חמימות, עד כמה מבקשים לשחק עם גופי תאורה תלויים, עד כמה הבית אמור להיות ידידותי לילדים, האם מבקשים לשלב נגיעה כפרית (או נגיעה אורבנית תעשייתית), האם מעדיפים צורות גיאומטריות או אמורפית וכדומה. ברגע שתתחילו לחקור מה נכון נקודתית עבורכם, תזכו לצאת לדרך לצד נקודת התחלה הרבה יותר מבטיחה.

4 טיפים לקראת היציאה לדרך

עתה לאחר שראינו תמונות השראה, עצרנו להציף שאלות והחזון העיצובי מתחיל ללבוש צורה, מוזמנים ליישם 4 טיפים יעילים טרם יוצאים לדרך:

  1. לפני שמשפצים עושים סדר. כידוע עיצוב מודרני טוען שפחות זה יותר, ועל כן רצוי לבחון מה ניתן להוציא מהבית – הגיע הזמן לאוורר!
  2. הגדירו תקציב תקרה והתייעצו עם מעצבת פנים. מעצבת פנים תדע להצביע על עלויות ריאליסטיות, כך שתבינו כבר בנקודת ההתחלה על מה מעדיפים לוותר.
  3. ויתרתם על שיפוץ רצוי בשל שיקולי עלויות? התייחסו לכך כאל הזדמנות! כך למשל אם יקר לשבור את קיר זכוכית שלא אוהבים, תשקלו להסתיר אותו באמצעות וילון אוורירי.
  4. עיצוב מודרני מצריך התמקדות מושכלת, ועל כן אם מבקשים לקבל החלטה, מוטב להסתמך על הדמיה.

4 טיפים שיטמיעו בבית שלכם DNA מודרני

אם הבית שלכם חסר שפה עיצובית ומבקשים לרענן או לדייק את העיצוב השולט באופן שיתחבר לעיצוב המודרני, מוזמנים ליישם את הטיפים הבאים:

  1. הסתרה – היעזרו בעבודות גבס כדי להסתיר ארונות ותאורה. תיבחרו רהיטים שמאפשרים לאחסן ציוד בצורה סמויה מהעין (למשל כוננית סלון עם דלתות) ובאופן כללי תחשבו מראש על מיקומים ייעודיים עבור כל פרט ופרט.
  2. צורות גיאומטריות – תשלבו צורות גיאומטריות. זה יכול לבוא לידי ביטוי בתמונות שמקשטות את הקירות, בקווי המתאר של הרהיטים, בהדפס של הטפט וכדומה.
  3. מרחב – תיצרו תחושה של מרחב, גם אם הבית קטן. זה אומר שרצוי להיצמד לצבעים לבנים, לשלב מראות, לבחור בריהוט פרקטי שאינו משתלט ואף ניתן ליצור נישות מבודדות שמושכות תשומת לב (למשל פינת קריאה, או תמונה שמוארת ע"י ספוט ייעודי). מה עוד? רצוי לחלק את המרחב מבלי להרים קירות, למשל ע"י משחק עם ריצוף או חיפוי קיר.
  4. בוחרים פלטת צבעים – ביחרו פלטת גוונים רצויה, לצד צבע קונטרסטי בעל נוכחות שמדי פעם יעניק ריענון ויזואלי.

קיבלתם חשק לצאת לדרך? בהחלט מדובר בחוויה מדהימה שמובילה לתוצאה מרשימה.