טיפים לעיצוב הבית

טיפים לעיצוב הבית

בכל הנוגע לטיפים לעיצוב הבית, רוב הכללים משתנים ללא הרף עם המגמות המשתנות. וכמו שזה בכל עשייה יצירתית או אמנותית, הכי טוב ללכת עם מה שאתם מתחברים אליו ולעשות כל מה שהופך את הבית שלך למקום שאתם אוהבים ומרגישים בו בנוח.

עם זאת, יש עדיין כמה טיפים לעיצוב הבית שיכולים להבטיח שהעיצוב שלכם יגיע למלוא הפוטנציאל שלו. המשיכו לקרוא על טיפים לעיצוב הבית שתוכלו להשתמש בהם בכל חדר.

8 טיפים מנצחים לעיצוב הבית:
כאשר מתחילים לעבוד על עיצוב הבית, יש לזכור כמה יסודות לעיצוב פנים:

בחרו את הסגנון שלכם
בחירת סגנון עיצוב הבית בהתחלה תעזור לכם לשמור על שטח מגובש וממוקד. יש שפע של סגנונות קישוט לבחירה – כמו מודרני, כפרי, תעשייתי, קלאסי – ורבים מהם מגיעים עם אלמנטים עיצוביים ייחודיים משלהם, ערכות צבעים או לוחות צבעים, תכניות קומה, ואפילו סגנונות של אמנות קיר. הכירו את עצמכם עם כמה סגנונות שונים, כולל אילו מגמות עיצוב פופולריות כרגע, כדי לטעום אילו סגנונות ורעיונות קישוטיים אתם אוהבים
.
בחרו מוקד ראשי
בכל חדר צריך להיות מוקד: יצירה מעניינת,כסא או ספה נחמדה – אשר מושכים את תשומת ליבם של הנכנסים לחלל. הקפידו לא לחרוג יותר מדי: אם יש לכם יותר מדי מוקדים במרחב, הוא יתחיל להרגיש מכריע ולא מרוכז.

יצרו איזון
כדי להשיג איזון בכל חדר, תצטרכו לחלק את המשקל הוויזואלי של הרהיטים והפריטים העיצוביים.עליכם לבחור קנה מידה (פריטים גדולים וקטנים), מרקם (פריטים קשים ורכים) ומיקום (מיקום גבוה, גובה העיניים ונמוך, ומיקום שמאלי וימיני). אם תשימו לב לניגודים עדינים בחלל אחד, תוכלו ליצור חדרים שמרגישים שלמים ומאוזנים.

התייחסו לתאורה
חדר מעוצב יכול להתקלקל על ידי תאורה לא נכונה. חלונות (לאור טבעי), מנורות רצפה, אורות תקרה, קירות וריהוט בצבע לבן או בהיר הם כל הדרכים המצוינות לפתוח חלל חשוך או קטן.

השתמשו היטב בפריטי מבטא
טעות נפוצה היא להתמקד בחלקים ה"גדולים "בחדר – דברים כמו ספות, שטיחים, שידות ושולחנות – ולשכוח מהדברים הקטנים. פריטי מבטא הםן דרך נהדרת לגרום לחדר להרגיש אישי יותר ומעניין יותר מבחינה ויזואלית, לכן שימו לב לדברים כמו קערות, ספרים וקישוטים אחרים שבהם תוכלו להשתמש.

תנו לרהיטים מרחב
בעת קניית רהיט חדש, זו נטייה טבעית לדחוף אותו אל הקיר – אבל זה יכול לגרום לחדר להרגיש נוקשה ושטוח. במקום זאת, הרחיקו את הרהיטים שלכם כמה סנטימטרים לפחות מהקירות בכדי להעניק לחדרכם תחושה אוורירית יותר.

הפכו את החלונות שלכם לגבוהים יותר
הגובה שבו אתם תולים את הווילונות שלכם יכול ליצור חדר או לשבור אותו. תלו אותם נמוך מדי וכל החלון נראה צפוף. הנה טריק כדי לגרום לחלון להראות גדול יותר: תלו את מוט הווילון גבוה יותר מהחלק העליון של החלון; אתם יכולים אפילו להגיע עד כמה סנטימטרים מתחת לתקרה.

להענקת רוחב, הרחיבו את המוט מעבר לגודל החלון כך שלוחות הוילון יהיו תלויים ממש מחוץ לרוחב החלון. שיטה זו תתן אשליה שיש יותר חלון מאחורי הווילונות, והגובה יגרום לקיר כולו להיראות גדול יותר.

בחרו ערכות צבעים שישקפו את החלל
ערכות הצבעים בהן אתם משתמשים ישפיעו משמעותית על התחושה הכללית ועל מצב הרוח של כל חדר. לחדרים שונים יש מטרות שונות והעיצוב שלהם יכול לשקף זאת.
לדוגמה, נסו ערכת צבעים בהירה במטבח שלכם. תוכלו להדגיש עיצוב מטבח קליל על ידי שילוב של משטחים שחורים, ופרטים כהים אחרים אשר יכולים ליצור ניגוד בולט. אם יש בביתכם חדר המוקדש לאירוח אורחים, כמו הסלון או חדר האוכל שלכם, אז נסו להשתמש בצבעים חמים ומרגיעים אשר יעניקו תחושת רוגע ושלווה למבקרים.